خیر مطلق

فایل آموزشی شماره 1

دوره تخصصی
کارشناس جذب شوید

مدرس دوره
امیر شریفی

دانلود مستقیم
اپلیکیشن پرورش افکار

دانلود فایل آموزشی
MP3

0 دیدگاه

خیر مطلق

سیستم طبیعی جهان فراوانی نعمت هست، سیستم طبیعی جهان ثروت و سلامتی هست ،سیستم جهان خیر و خوبی است

مثلاً ما مریض می شویم بدن به صورت طبیعی به سلامتی برمی گردد حتی داروهایی که مصرف می کنیم کمک می‌کند به ایمنی بدن برای بازگشت به سلامتی پس طبیعیه که ما خیلی ثروتمند باشیم اگر نیستیم جلوی ثروت را گرفتیم

بعضی افراد به اشتباه فکر می‌کنند جهان خیر و شر هست اگر به خیر توجه کنند خیلی به سمت آنها می‌آید اگر به شر توجه کنند شر می بینند اما اینگونه نیست دنیا خیر مطلق است ما جلوی خیر را می‌گیریم که دچار شر میشویم.

جهان مثل رودخانه است که نیاز نیست ما آب را باز کنیم تا آب بیاید آب خود به خود سرازیر است ،ثروت، سلامتی سرازیر هست کافی است جلوی آن را نگیریم طبیعی است که ما سالم باشیم اگر مریض باشیم غیر طبیعی است.

در مورد ثروت هم همین است در مورد روابط هم همین است باید ثروتمند باشیم ما خودمان جلوی ثروت را می‌گیریم جلو سرازیر شدن نعمت روبه سمت خودمان را می‌گیریم ما می‌ترسیم دلیلش هم این است که به خودشناسی و خداشناسی نرسیدیم.

نرسیدیم به اینکه خدا به خودش تبریک گفت به خاطر آفرینش ما (فتبارک الله احسن الخالقین) نرسیدیم به اینکه خدا به فرشته ها دستور دادبه ما سجده کنند، شیطان که نزدیک‌ترین فرشته به درگاهش بود را بیرون کرد به خاطر اینکه به ما سجده نکرد.

اینست درجه والای ما در جهان هستی و پیش خداوند مهربان، حال انسان با این عظمت مگر می شود مشکل داشته باشد، غیر از این است که مشکل را خودمان برای خودمان می سازیم ما با گناهانمان جلوی نعمت را می بندیم این جهان پر از ثروت است ما راه ورودش به زندگیمان را بستیم .

جهان خیر و شر نیست جهان خیر مطلق است ما جلوی خیر را می‌گیریم که شر گریبانمان را می‌گیرد. دقیقا عین اتاقی که تمام روزانه هایش را باید ببندیم تا کل اتاق تاریک شود‌.

اطراف ذهنمان را می بندیم یک طرف را با نگرانی می بندیم ،یک طرف را با خاطرات بد ، یک طرف را باترس، یک طرف رابا حرف‌های منفی و دورتادور ذهن را می‌بندیم و درنبود خیر شر به وجود می‌آید

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x